درباره سبامد

سبافارما

کمپانی سبافارما در سال ۱۹۶۷ تحت نام Sebamat Chmie GmbH 2 Co.KG تأسیس شد و در سال ۱۹۸۳ به Sebapharma GmbH 2 Co.KG تغییر نام داد. درواقع شرکت فروش شرکت‌های سبامت، هرتزپونکت و مورر فارما است. این شرکت هم‌اکنون در سراسر جهان دارای معاملات تجاری بوده و گردش مالی سالانه آن بیش از  ۱۷۵ میلیون یورو می باشد.

در حال حاضر، کمپانی سبافارما تقریباً ۲۰۰ کارمند دارد. به دلیل شهرت برند سبامد، این شرکت سال‌هاست که به‌عنوان نهادی شایسته، خلاق و عمل‌گرا با موفقیت فعالیت کرده است.

برند

سبامد ارائه‌دهنده یکی از برندهای پیشرو در زمینه مراقبت‌های درمانی پوست با pH 5.5 است. تمامی محصولات سبامد حاوی ترکیبات موثره و فعال و باکیفیتی هستند که بدون وارد کردن آسیب به لایه محافظ اسیدی پوست آن را پاکیزه نموده و مواد مغذی لازم را به آن می رسانند. در بیش از ۱۲۰ پژوهش علمی، تاثیر قابل ملاحظه و سازگاری تمامی محصولات سبامد باپوست بدن بررسی شده و در طی این آزمایش ها صلاحیت محصولات سبامد در مراقبت از پوستهای حساس و آسیب دیده مورد تائید قرار گرفته است.

خدمات

آیا شما مشکل پوستی خاصی نظیر آلرژی دارید؟ آیا دوست دارید جهت مراقبت از پوستتان مشاوره اختصاصی دریافت کنید؟ یا اینکه نیازمند داشتن اطلاعاتی بیشتر درباره یکی از محصولات ما یا گروهی از محصولات ما هستید؟ اگر پاسخ شما به هرکدام از این سؤالات “بله” است، جای درستی راانتخاب کرده‌اید.

هیات مشاوره علمی

هیات مشاوره علمی یکی از ارکان ثابت شرکت سبافارمااست. حضور این هیات که متشکل از متخصصین پیشتاز بین‌المللی در زمینه پوست، شیمی و داروسازی می باشد متضمن برقراری ارتباط دائمی مابین شرکت و دانشمندانی است که انجام پژوهش‌های جاری در این زمینه را بر عهده دارند. هیات مشاوره علمی استراتژی‌ها و راه‌حل‌های تازه‌ای را مطرح نموده، از ابداعات و خلاقیتهای برآمده از نیاز بازار، حمایت علمی به عمل می‌آورند و ایده محصولات جدید را تا مرحله اجرایی شدن دنبال می‌کنند.

شرکت سبافارما با هدف ارائه مشاوره حرفه‌ای و بی‌غرض به عموم مردم، «تیم عملیاتی پوست و بهداشت» را هم راه‌اندازی کرده است که به اهالی مطبوعات اجازه می‌دهد تازه‌ترین پژوهش‌ها در زمینه پوست را با توجه به یافته‌هایی که برای عموم مردم اهمیت دارند با دانشمندان شناخته‌شده به بحث بگذارند. همکاری بین­رشته­ای برای سبافارما بسیار اهمیت دارد، چراکه در پزشکی و به‌ویژه در زمینه پوست پیشرفت‌های متعدد و مداومی در حال انجام است و لذا دنبال کردن دائمی انتشارات علمی پزشکان متخصص و پژوهش‌های جهانی با استفاده از بانکهای اطلاعاتی ویژه امری کاملاً اساسی می باشد.

درنهایت، هیات مشاوره علمی سبافارما، هیات‌ داوران جایزه هاینتز مورر را تشکیل می دهد. ارائه این جایزه جهت تقدیر از محققینی است که در زمینه پژوهش‌های پوستی تحقیقات برجسته ای را با تمرکز بر سطح پوست و محیط اطراف آن انجام می دهند.

مدیریت کیفیت

دپارتمان مدیریت کیفیت مسئولیت کنترل و نظارت بر اعمال دقیق استانداردهای کیفی در همه محصولات سبامد را داراست. از مواد خام اولیه تا بسته‌بندی و محصول نهایی، همه مواد و آیتم‌ها بر اساس دستورالعمل‌های دقیق بررسی می‌شوند. تک ‌تک محفظه‌ها، تیوب‌ها و شیشه‌های حاوی محصولات سبامد قبل از ورود به بازار مورد تأیید دپارتمان کیفیت قرار می‌گیرند. تولید مقرون‌به‌صرفه محصولات سبامد توسط تولیدکنندگان فرعی طرف قرارداد، بدون کنترل کیفیت دقیق توسط دپارتمان کنترل کیفیت ممکن نمی با‌شد. عملیات کنترل قبل از تولید، در طول تولید و بعد از تولید در محل تولید محصولات انجام می‌شود. خلوص، هویت و غلظت مواد تشکیل‌دهنده محصولات با به‌کارگیری به‌روزترین تکنولوژی‌ها مانند HPLC (کروماتوگرافی مایع تحت فشار زیاد) و GC (کروماتوگرافی گازی) توسط دپارتمان آنالیز مورد بررسی و آزمایش قرار می گیرد . در انتها، میزان هر یک از مواد تشکیل دهنده در محصولات نهایی نیز تعیین می‌شود و بدینوسیله مراحل کنترل کیفیت پایان می‌یابد.

geschaeftsfuehrer_01

اخبار

پروفسور پروین منصوری برنده جایزه هاینز مورر ۲۰۱۶ شدند

خانم پروفسور پروین منصوری از ایران، برنده جایزه هاینز مورر سال ۲۰۱۶ سبافارما شدند. شرکت نزمین نماینده انحصاری سبامد در ایران ویدیوی جذابی از نحوه اعلام نتیجه افتخار آمیز و تبریک حضوری به خانم پروفسور منصوری ساخته است.

با افتخار اعلام می نماییم که جایزه هاینتز موررکه هر دو سال یک بار توسط کمپانی سبافارمای آلمان به محققینی اهدا می شود که نتایج قابل توجهی را در حوزه درماتولوژی و زمینه های مربوط به سطح پوست و تنظیم ساختار و عملکرد آن منتشر کرده اند، در سال ۲۰۱۷به پروفسور پروین منصوری و دکتر سوسن فرشی از ایران تعلق گرفت. این جایزه به دو بخش مرتبط تقسیم شده است: تحقیقات پایه و تحقیقات بالینی که به هر کدام ۱۰،۰۰۰ یورو تعلق می گیرد.لازم به ذکر است که در سال ۲۰۱۷ بخش جدیدی به این رقابت علمی بمناسبت پنجاهمین سالگرد تأسیس کمپانی سبافارما تحت عنوان ” تحقیقات پوست در جمعیت بومی یک منطقه” اضافه گردیده است. مقاله ارسالی توسط پروفسور پروین منصوری و دکتر سوسن فرشی تحت عنوان “ارزیابی اثربخشی کرم ۵% سیسته آمین در درمان ملاسما” که در سال ۲۰۱۵ در ژورنال British Journal of Dermatology منتشر شده، جایزه این بخش جدید را بخود اختصاص داد. جوایز طی مراسمی با شکوه در خلال پنجمین کنگره تابستانه پوست مونیخ (www.isa2017.com) در مرداد ۱۳۹۶ اعطا گردید. در زیر تصاویری از این مراسم را مشاهده می کنید.

photo_2017-09-21_12-29-25

photo_2017-09-21_12-29-35

سد دفاعی اسیدی پوست

برای توجیه این ادعا که محصولات مراقبت از پوست سبامد خاصیت درمانی دارند، تمامی تولیدات این برند با همکاری متخصصان پوست و داروسازان تولید شده‌اند. بدین ترتیب که مشخصات ممتاز محصولات آرایشی از جمله بو، رنگ و احساسی که مصرف آنها روی پوست برجای می گذارد، بعنوان اساس کار قرار گرفته‌ و خواص مهم دیگری در راستای حمایت و تقویت کارکرد سیستم دفاعی و سلامت پوست در ادامه به آن‌ها اضافه شده است.

موادموثره با کیفیت و درجه خلوص بسیار بالا با دقت هرچه‌تمام‌تر انتخاب شده تا متضمن تاثیرگذاری وایمنی محصولات سبامد باشند. علاوه بر این غلظت مواد بکار رفته متناسب با اهداف درمانی تنظیم وانتخاب شده است؛ غلظت ترکیبات موثره نه آنقدر زیاد است که بدون اینکه سودواقعی برای پوست داشته باشند صرفا در فرمولاسیون وارد شده باشند و نه اینکه ترکیباتی غیر ضروری در مقادیر بسیار اندک به صرف داشتن تاثیرات مثبت بر روی پوست به فرمولاسیون افزوده شده باشند.

تمامی محصولات قبل از معرفی و عرضه در بازار باید تست های کلینیکی و درماتولوژیکی خاصی را جهت اطمینان از سلامت و اثربخشی محصول طی کنند. تاثیرات مثبت محصولات درمانی مخصوص پوستهای حساس و آسیب دیده که سبامد مدعی داشتن آنها است، برروی افرادی آزمایش می‌شود که با همان مشکلات پوستی مواجه‌اند نه داوطلبانی که در سلامت کامل هستند. درنتیجه ی این اقدام، ریسک بروز تحریکات پوستی و آلرژی ها به حداقل رسیده و بازدهی محصولات به حداکثر می‌رسد.

در ادامه می‌توانید مطالعات تخصصی مربوط به محصولات سبامد را مطالعه کنید. این محصولات همگی منطبق با pH طبیعی سد دفاعی اسیدی پوست بدن(pH 5.5)  تنظیم شده‌اند.

جایزه هاینتز مورر

از سال ۱۹۹۶ جایزه هاینتز مورر هر دو سال یکبار به محققینی اهدا می شود که نتایج قابل توجهی را در حوزه درماتولوژی و زمینه های مربوط به سطح پوست و تنظیم ساختار و عملکرد آن منتشر کرده اند. این جایزه به دو بخش مرتبط تقسیم شده است: تحقیقات پایه و تحقیقات بالینی که به هر کدام ۱۰،۰۰۰ یورو تعلق می گیرد.

دکتر هاینتز مورر، پزشک، بنیانگذار و  مالک شرکت سبافارما با مسئولیت محدود واقع در بوپارد آلمان، دو دهه قبل با هدف حمایت از پیشرفت مستمر دردرک عملکرد فیزیولوژیک و پاتولوژیک پوست در رابطه با تعاملات پوستی با محیط اطراف و همچنین سایر اندامهای بدن این جایزه را بنا نهاد. چنین فداکاری از جانب فردی که بعنوان پیشرو در زمینه مراقبتهای پوستی که بر پایه pH=5.5 یعنی pH فیزیولوژیک سطح پوست بنا نهاده شده است شناخته می شود، منعکس کننده ی هدف کمپانی سبافارما  در بکارگیری علم برای داشتن پوستی سالم و اطمینان ازکیفیت محصولات با استفاده از پژوهش و تحقیق است.

در ۲۸ ژوئن سال ۲۰۱۴ یک سمپوزیوم علمی با عنوان ” بررسی و نگاهی برعلم برای داشتن پوستی سالم” به مناسبت دهمین دوره اعطای جایزه هاینتز مورر برگزارشد که در آن یکی از دو جایزه هیات داوران به پروفسور جوانا برندنرتعلق گرفت. پروفسور برندنر از لابراتوار بیولوژی سلولی و ملکولی دپارتمان درماتولوژی دانشگاه هامبورگ-اپندورف این جایزه را بخاطر انتشارکار ارزشمند خود برروی “نقش پروتئینهای اتصالات محکم بین سلولی کراتینوسیت ها در سد دفاعی پوست” که در سال ۲۰۱۳ در  ژورنال Investigative Dermatology منتشر شده بود دریافت نمود. جایزه دیگر این سمپوزیوم به دکتر پیترآرنه گربراز دپارتمان پوست دانشگاه دوسلدورف بخاطر انتشارکارتحقیقی ایشان با عنوان “کنترل دفاع پوستی میزبان و پیشگیری از التهاب توسط گیرنده فاکتور رشد اپیدرمی” که در سال ۲۰۱۳ در ژورنال Science Translational Medicine منتشر گردید تعلق گرفت. در ادامه ی سمپوزیوم، برندگان قبلی جوایز هاینتز مورر چشم اندازی از پیشرفتهای گذشته، حال و آینده را در زمینه تحقیقات پوست ارائه نمودند. لازم به ذکر است که در سال ۲۰۱۷ بخش جدیدی به این رقابت علمی بمناسبت پنجاهمین سالگرد تأسیس کمپانی سبافارما تحت عنوان ” تحقیقات پوست در جمعیت بومی یک منطقه” اضافه گردیده است. باعث افتخار است که اعلام نماییم مقاله ارسالی توسط خانم پروفسور پروین منصوری و خانم دکتر سوسن فرشی تحت عنوان “ارزیابی اثربخشی کرم ۵% سیسته آمین در درمان ملاسما” که در سال ۲۰۱۵ در ژورنال British Journal of Dermatology منتشر شده، جایزه این بخش را بخود اختصاص دادند.

مقالات و برشورها

برشور بزرگسالبرای دانلود کلیک کنید
برشور کودکبرای دانلود کلیک کنید
مراقبت از پوست در برابر آکنهبرای دانلود کلیک کنید
تعیین SPF کرم ضدآقتاببرای دانلود کلیک کنید
مراقبت کودکبرای دانلود کلیک کنید
مراقبت در برابر خورشیدبرای دانلود کلیک کنید
۰۰۱۰
003
002
۰۰۶
001